w Polsce poród ze znieczuleniem to rzadkość: korzysta z niego zaledwie jedna na 100 pacjentek. Dla porównania: w krajach zachodnich znieczula się nawet 80 procent rodzących.

Plaga kroplówek oksytocynowych
Przede wszystkim – darujcie sobie głupawe posty i idźcie pobawić się resorkami, jeśli nie wiecie, co to znaczy poród! Przestańcie wypowiadać się w sprawach, o których nie macie pojęcia. Bóle porodowe to nic wobec praktyki stosowanej w polskich szpitalach zamiast spacerowania po korytarzu w oczekiwaniu na rozwarcie szyjki – zamiast naturalnej, ale czasochłonnej metody dowala się rodzącym przyspieszenie porodu w postaci kroplówy, która z naturalnego procesu robi HORROR – skurcze są naprawdę potworne i odczłowieczające!!! Czasem są one konieczne, ale nie rutynowo! Rodziłam w ten sposób syna i wiem, że z rozwarciem 1,5 cm i bez komplikacji powinnam sobie chodzić po korytarzu nie zajmując miejsca faktycznie rodzącym, a nie leżeć pod kroplówą i ktg, bez możliwości ruchu. Rządzi rozumowanie: rodzisz, więc Ci pomożemy szybciej wyjść z porodówki – co z tego, że dziecko ryzykuje niedotlenienie i że będziesz miała kłopoty z karmieniem. Na Twoje miejsce jest kolejka oczekujących mamusiek, urodzonych w czasach wyżu demograficznego. A kłopoty z karmieniem? Karm sztucznie, to dziecko szybciej wypiszemy, bo szybciej urośnie. Kto tu mówi o znieczuleniu, to 600 zł w zeszym roku kosztowało, luksus dla burżujów. DO PRACOWNIKÓW PORODÓWEK – DAJCIE NAM RODZIĆ PO LUDZKU, ZAMIAST PIĆ KAWĘ I ŚMIAĆ SIĘ ZA ŚCIANĄ Z NASZYCH JĘKÓW PRZYJDŹCIE Z NAMI POGADAĆ, ROZMASUJCIE PLECY, A ŻADNE ZNIECZULENIA NIE BĘDĄ POTRZEBNE!!! ZA TO W KOŃCU WAM PŁACĄ!!!
ananke0@buziaczek.pl , 27.03.2008 04:41
mam 27 lat i 6 dzieci ,wszystkie urodzilam bez znieczulenia bo to grzech
jestem w 6tym miesiacu ciazy i porod bedzie bez znieczulenia ,oboje z mezem kochamy dzieci i jeszcze na pewno nie raz bede w ciazy bo nie stosujemy  zadnych srodkow ,to grzech,nie jest nam letko ale gmina nam pomaga i dobrzy ludzie ,ale jestesmy szczesliwi
~Bogusia , 27.03.2008 02:14
Reklamy