– Mam nadzieję, że Leo Beenhakker zmieni swą postawę, jaką oglądaliśmy w ostatnich dniach, już po naszym odpadnięciu z turnieju. Bo teraz już nie pora na ustawianie wszystkich – dziennikarzy, polskich trenerów, kibiców wreszcie – na baczność, na zasadzie: „przyjechałem z Holandii i musicie mnie słuchać, bo macie kiepski system szkolenia”. Pora stanąć oko w oko z prawdą piłkarską – mówi były trener reprezentacji Polski, Janusz Wójcik.

Pytasz „why”??? – to odpowiadam!
Panie Wójcik i cała reszta polskich psełdo trenerów, bo mamy mniej niż przeciętnych piłkarzy z pola (bo bramkarzy zawsze mieliśmy niezłych) to raz!
Dwa że nie mamy żadnego systemu szkolenia i pracy z młodzieżą od najmłodszych lat (jak w Hollandi mały kraj a co roku wielu zdolnych piłkarzy zasila największe kluby Europy), żadnego zaplecza do tego, boisk, sprzętu ech.
Dlatego do momentu jak nie zaczniemy pracy z najmłodszymi to nigdy nie będziemy mieli żadnych wyników, jedynie przebłyski jednostek i nie pomoże tu nawet Ferguson, Mourinho czy Lippi razem wzięci!
Dlaczego Rosja zrobiła takie postępy, bo mają Hiddinka, napewno pomógł i zaszczepił holendeski styl, poukładał drużyne taktycznie i mentalnie, ale gdyby nie miał materiału to nawet Salomon z pustego by nie nalał. W rosji w tej chwili duże pieniądze się pompuje w szkolenie młodzieży, jest tam wiele kompleksów sportowych gdzie młodzież ćwiczy różne duscypliny a potem selekcjonuje się młodych, kto ma lepsze predyspozycje do osiągania sukcesów w piłce nożnej, pływaniu a kto w tenisie itp. itd. To są projekty na lata, ale potem dają efekty w postaci prawdziwych mistrzów i wielu sukcesów. Ale tak wiem tam jest wielu milionerów i potentatów naftowych, ma kto finansować u nas niestety nie i nic się nie zmieni, bo na rząd czy PZPN to nawet nie mamy się to łudzic nadzieją było jest i będzie jak zawsze a kase swoją biora.
U nas zawsze jest tylko narzekanie i wytykanie błedów innym, mądrzenie się jeden przed drugim, dużo gadania z którego nic nie wynika.
Jestesmy jeszcze zaściankowym krajem europy i to w wielu dziedzinach zycia i sposobie bycia oraz patrzenia na świat, począłwszy od sportu (i nie zmieni tego Małysz czy Otylia, rodzynki zawsze sie znajda i wszędzie, jak to przysłowie mówi – „nawet ślepej kurze trafi się ziarno”) a skończywszy na tolerancji i nie ma się tu co obrażać, taka jest prawda.

Pozdrawiam

~PI , 23.06.2008 09:49
99 % racji stary, wielki szacun dla Ciebie.
ze swojej zstrony dodam tylko ze slizgacz wiezienny nie jest najlepszym przykladem ikony sportu.
~mexes , 23.06.2008 10:08
Reklamy