Pan Bernanke słowem nie piśnie, o prawdziwych przyczynach kryzysu…
O tym, że kryzys, upadki, inflacja, korupcja są integralnymi częściami monetaryzmu. Nie piśnie o tym, że chory układ pożyczania pieniędzy przez rząd USA od FEDu, co skutkuje obecnie tym, że na świecie nie ma wystarczająco dolarów by spłacić tę pożyczkę. Nie piśnie o systemie rezerw cząstkowych, który jest główną przyczyną inflacji!

Nie dajcie się ogłupiać!
Rynek toksycznych kredytów mieszkaniowych w USA to tylko symptom, a nie przyczyna.

Co do inflacji to każdy, kto bierze kredyt przyczynia się do jej wzrostu.

Gdyby nie balon spekulacyjny na mieszkania, z którego teraz szybko uchodzi powietrze, to Polska, poza powiązaniami inwestycyjnymi, praktycznie by nie odczuła kryzysu.
Teraz wiemy dlaczego tak bardzo zachodowi zależało, żeby tutaj odbyło się EURO2012. Miało na celu napędzić spekulantów oraz rozdmuchać inwestycje, które jak Ukraina nie będzie w stanie kontynuować swoich przygotowań (a nie będzie bo z jednej strony politycznie są coraz bardziej rozdarci, a z drugiej naciska na nich Rosja targana własnymi problemami finansowymi), padną, a EURO2012 przejmą np. Niemcy albo Włosi.
Zrobią z naszego kraju skansen, a w przyszłości pewnie spichlerz Unii.
Bo wiecie czym się różni Unia od ZSRR? Metodami!

Na klęczkach weszliśmy do NATO, na klęczkach weszliśmy do Unii, na klęczkach przyjęliśmy tzw. „tarczę”.
Polska i Polacy nigdy nie mogli liczyć na Zachód i póki Polacy będą zachowywać się jak parobki Europy, póty będą tak traktowani.

~Patriota , 24.11.2008 11:33
Reklamy