28 dzieci w grupie – każde inne , każde ze swoimi przyzwyczajeniami ,nawykami wyniesionymi z domu . jedne czyste , kulturalne , ułożone – inne wulgarne , nieposłuszne ,niedomyte – …cóż ? dzieciaki wychowane na medialnej papce gdzie krew i przemoc – przenoszą „filmowe sceny ” do realnego świata – nie sposób odwrócić sie na chwilę plecami do grupy bo już kawaler – kawalera pięścią w nos . 6 godzin zegarowych na najwyższych obrotach z maksymalną uwagą i skupieniem uwagi na 28 indywidualistach . posiłek- jeden „lubi” – drugi ” nie lubi” , trzeci wymiotuje , czwarty ma dietę , piąta przychodzi z glukometrem bo wiadomo – choroba ! kiedy szczęśliwie dotrwa do końca swojej zmiany – zaczyna się najgorsze – przychodzą „bezrobotne” -rozkapryszone „mamusie” i zaczyna się ! …”a grzesiu miał w kieszeni samochodzik ( wyraźny zakaz przynoszenia zabawek z domu) i pewnie ktoś mu ukradł „! „a zosia powiedziała że koleżanka ją uszczypnęła w ubikacji” , „a krzysiu ma dziurę w rajtuzach – no wie pani !” itp…itd…
kiedy wraca do domu – zaczynają się „papierki ” – duuuużo papierków ! dokumentacja prowadzenia grupy to rocznie kilka segregatorów !!!! po wszystkim – nie ! – mylicie się ! – jeszcze gazetka ścienna , jescze trzeba wyciąć z kolorowego papieru 28 mikołajów na zajęcia techniczne ( papier , klej itp – żona kupuje za własne pieniadze – ponieważ przedszkola na to nie stać !) a jeszcze zapowiedziała się pani wizytator , a jeszcze raz w miesiącu przygotować zajęcia pokazowe dla rodziców , a jeszcze hospitacja pani dyrektor co miesiąc …ufff ! nadchodzi sobota – dla wielu wolna – dla żony to kurs i samokształcenie . wakacje ! – wcale nie dwa miesiące a miesiąc i tydzień ! pozostałe trzy tygodnie to kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego na przygotowanie sal – reszta to praca z dziećmi . dzieci zapisywane do przedszkola w okresie wakacji – to przeważnie słodziutkie pociechy z którymi żadna babcia i żaden dziadek za żadne pieniadze nie chce zostać sam na sam – dzieci trudne , nadpobudliwe , z problemami z agresją – nie można oczywiście generalizować ale „legia cudzoziemska” stanowi przynajmniej połowę grupy .
wyższe studia pedagogiczne , wszystkie stopnie awansu do nauczyciela dyplomowanego i do wypłaty… 1470 zł zanim zaczniecie kochani zazdrościć nauczycielom – zapraszam do przedszkolnej grupy na krótkie 10 – 15minut ! – „wesołe miasteczko w głowie ” gwarantowane !

Reklamy