oto młody Pawlak
W 1993 lub 94 w gazecie ekonomicznej CASH pojawił się wywiad w którym tuz po aferze INTERAMS były wówczas Pan premier Pawlak pochwalił się, że w ciągu kilku miesięcy sprzedał polskim rolnikom kilkadziesiat tys. pakietów oprogramowania „do optymalizacji upraw rolnych” lub temu podobne, w wyniku czego zarobił, o ile dobrze pamiętam 8 mln dolarów. W owym czasie byłem dyrektorem międzynarodowej spółki informatycznej zatrudniającej ponad 100 osób i mogłem sobie tylko pomarzyć o takim sukcesie. Wątpliwe, czy w owym czasie w rękach rolników było tyle komputerów i czy byli oni skłonni wydać takie pieniądze. Był to jeden z najbezczelniejszych przekrętów, pełen cynizmu i pogardy dla prawa, przy otwartej kurtynie i nikt nie kiwnął palcem w bucie. Nie dziwota, naszą „elitę” polityczną z lewa do prawa łączy jeden wspólny mianownik – poczucie bezkarności.
Sprawa prawdopodobnie uległa przedawnieniu, ale lektura w CASH jest jeszcze pewnie możliwa (biblioteki, archiwa ?) i byłaby wskazana. Wkrótce po tym wywiadzie CASH skończył swoją działalność w Polsce, o ile pamiętam właściciel był ze Szwajcarii.
Czekam z nadzieją, że Pan Pawlak i tacy jak on staną kiedyś przed obliczem Temidy i znajdą się tam gdzie ich miejsce – w więzieniu, a ich majątki zostaną przejęte przez SP na poczet częściowego choćby zadośćuczynienia

~kaszub , 12.03.2009 07:30

Reklamy