przeprowadza Bartosz Heller.
B.H. Właśnie obok mnie stoi Kamil Stoch, który w pierwszej serii konkursu na dużej skoczni oddał dobry skok na odległość 122,5m. Kamilu, jak oceniasz ten skok, czy da on Ci miejsce w finałowej 30-tce?
K.S. Yyyyyy…no tak….yyyy….ten skok był…yyyy…niezły…eeeee
B.H. Z tego, co widzieliśmy, to warunki na skoczni były chyba dobre?
K.S. Eeee….tak….yyyyy, ale przy moim skoku zawiało mi w plecy, inaczej pewnie bym skoczył dalej…yyyyy….
B.H. Jak ocenisz skoki swoich kolegów: Stefana Huli-117,5m, Łukasza Rutkowskiego-114m i Marcina Bachledy-112,5m?
K.S. Uważam, ze oddali dobre..yyyy….równe skoki…eeee…i wydaje mi się, że skakali w trochę…yyyy….gorszych warunkach niż inni
B.H. Ale warunki dla wszystkich były chyba porównywalne?
K.S. No tak…eeeee…nie wiem
B.H. Bardzo dziękuję Kamilu za rozmowę, bo widzę, ze zbliża się już do mnie Łukasz Rutkowski….Łukaszu, na treningu skakałeś 122-125m, a tutaj tylko 114? Jak to się stało?
Ł.R. Yyyyy…naprawdę nie wiem, starałem się oddać…eeee…daleki skok, ale…yyyyy…nie wyszło
B.H. Co było nie tak w Twoim skoku?
Ł.R. Eeeee…nie wiem..yyyy….może wiatr powiał mi w plecy…eeeee…nie wiem…eeee…
B.H. Prezes Tajner podkreślał, ze jesteś młodym, ciągle obiecującym jak Kamil zawodnikiem i po odejściu Adama powinieneś tworzyć trzon naszego teamu. Jak się usosunkujesz do słów prezesa?
Ł.R. Yyyyy…jak się ustosynkuwo….yyyy…co sądzę o tym?
B.H. Tak
Ł.R. No nie wiem…yyyy…skaczę już 7 lat , a Kamil jeszcze dłużej…yyyy…i wynik 114m nie jest takim złym wynikiem…eeee….tak
B.H. Łukaszu, raz jeszcze dziękuję za wywiad. A własnie do mojego stanowiska zmierza pewnym krokiem prezes Apoloniusz Tajner. Panie prezesie, jak Pan ocenia skoki naszej ekipy w pierwszej serii?
A.T. Oceniam dobrze, Kamil przy swoim skoku miał mocny wiaterek w plecy 1 koma 6 i uważam, ze jego skok był poprawny, natomiast pozostali nasi zawodnicy też oddali dobre skoki, przy wietrze 1 koma 7….
B.H. Mówił Pan, ze wiatr moze odgrywać istotną rolę w tej pierwszej serii….
A.P. Zgadza się, nasi zawodnicy nie trafili w odpowiedni korytarz przy wiatrach z tyłu i nie mogli….odlecieć. Trudno było znaleźć odpowiednie….noszenie
B.H. Panie prezesie, niektórzy kibice martwią się wynikami naszych skoczków, ze od paru już lat nie mogą wskoczyć nawet do pierwszej 10-tki. Czym to tłumaczyć?
A.T. Nie wiem, ale proszę nie zapominać, ze są to wciąż młodzi i perspektywiczni zawodnicy, a Kamil był nawet 3 lata temu na 12 miejscu w jednych zawodach. Trzeba czasu, by okrzepli i dojrzali, a wyniki muszą przyjść. Zresztą trenerzy Kruczek i Mateja dokładnie od 6 lat analizują skoki naszych zawodników i ja w nich wierzę
B.H. Bardzo dziękuję za rozmowę i oddaję już głos do studia w Warszawie.

To tyle w temacie….

Głos zza grobu

Reklamy