Bronisław Komorowski pogratulował dziś pilotowi Boeinga 767, który mistrzowsko lądował na Okęciu z awarią podwozia. „To bydle musi sie podlansować” – skomentował na Twitterze polityk PiS Maciej Maciejowski, po czym obrzucił obelgami zwracających mu uwagę internautów.
Pierwsza część wpisów radnego PiS Macieja Maciejowskiego
fot. Twitter
Pierwsza część wpisów radnego PiS Macieja Maciejowskiego
Druga część wpisów radnego PiS Macieja Maciejowskiego
fot. Twitter
Druga część wpisów radnego PiS Macieja Maciejowskiego
ZOBACZ TAKŻE

Prezydent dumny z kpt. Wrony: nagrania z lądowania obiegną cały świat
Mistrzowskie lądowanie awaryjne. To kpt. Wrona. „Perfekcyjna robota! Kunszt”

Polska i świat rozpływa się w zachwytach nad kunsztem polskiego pilota Tadeusza Wrony, który wylądował boeingiem „na brzuchu” na Okęciu.

Warszawski radny PiS Maciej Maciejowski wykorzystał to zdarzenie, by przypomnieć o katastrofie smoleńskiej i zaatakować rząd. „cywilny boeing jest przygotowany do lądowania na brzuchu a bombowiec TU154 nie wytrzymuje zderzenia z brzozą tak?!!!!!!” (pisownia oryginalna – red.) – napisał na Twitterze do rzecznika rządu Pawła Grasia. „A teraz te szuje z PO będą piały jaki to wielki sukces ryżego” – dodał chwilę potem.

O prezydencie: „bydlę”

Jeszcze gorzej Maciejowski przyjął gratulacje, jakie kpt. Wronie złożył prezydent Bronisław Komorowski. „Miała być konf LOT ale to bydle musi sie podlansować, podziękuj swoim panom z Kremla pajacu” (pisownia oryginalna) – napisał Maciejowski.

Inni twitterowcy natychmiast zwrócili mu uwagę. Dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojtek Szacki napisał o „pokazie chamstwa”, a słynny bloger Azrael nazwał radnego „palantem”.

Maciejowski odpowiedział złośliwymi wpisami o „nowych standardach na Czerskiej” i „szczuciu naszego prezydenta”. „Opóźnienie merytorycznej konferencji LOT aby mógł się lansować Komorowski to skandal” – stwierdził.

Internauta do Maciejowskiego: „Nie wstyd ci?”

Zaraz potem polityk PiS tłumaczył, że nie chodziło mu o Komorowskiego. „Nie kumam, napisałem „bydle” i „Pajac” a pół netu pomyślało o urzędującym prezydencie… ciekawe signum temporis :-)” – napisał. „Nie dość, że buc to jeszcze kłamca. Nie wstyd Ci?” – odpowiedział mu jeden z internautów.

Maciejowski brnął jednak dalej. „Komorowski stracił okazję by siedzieć cicho i wstydzić się w skrytości ducha”, „W następnych dniach zobaczymy jak normalnie bada się wypadki lotnicze, jak nie działa się pod dyktando Kremla…” – to jego kolejne komentarze.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,10572475,Komorowski_gratuluje_pilotowi__Radny_PiS_komentuje_.html

Reklamy