stranger.pl do stranger.pl: Muammar Kaddafi – jego bogactwo (200 miliardów dolarów) zgubiło go. Francja (praktycznie niewypłacalna wobec rosnących dłużników) postanowiła z Włochami i USA zorganizować w Libii opozycję (na jej czele stanął Libijczyk obywatel USA( i sfinansować „spontaniczną” rewolucję Libiii. Po obaleniu Kaddafiego Francja otrzymała na własność 30 % pól naftowych w Libii, anulowanie długu i co nieco z złota zdeponowanego przez Libie (Kaddafiego) w Paryżu (policzone to jako koszty sfinansowania przez Francję przewrotu i zużytej amunicji, paliw dla samolotów NATO bombardujących Libię)

Podobny scenariusz Zachodu stosuje teraz NATO wobec Syrii (na czele opozycji „spontanicznej” rewolucji stoi Syryjczyk, obywatel USA).

A przy okazji – Paryż postanowił obalić Kaddafiego gdy ten podjął decyzję zlikwidowania depozytów złota we Francji i sprowadzenia ich do Libii. Problem w tym że tego złota Francja już nie ma – bo je sprzeniewierzyła na własne potrzeby. Coś podobnego do złota RFN w USA, zdeponowane ponad 30 lat temu, którego już nie ma bo USA go wydały i stąd niedawna… odmowa USA (sic) zwrócenie depozytów złota RFN znajdujących się w Forcie Knox, prawdopodobnie złota amerykańskiego tez już nie ma w Forcie Knox, od ponad 20 lat nikomu nie udało się go zobaczyć..

W XIX w. Francja była zadłużona wobec Algierii (wówczas kraju Berberów a nie Arabów), za m.in. dostawy zboża. Gdy Algieria zaczęła domagać się spłaty zaległych rachunków Francja odpowiedziała podbojem Algierii. M.in. rękami polskich najemników (emigrantów zaciągniętych do Legii Cudzoziemskiej) Tysiące ich grobów do dziś jest w Algierii.

http://biznes.onet.pl/najbogatsi-ludzie-w-historii,18550,5562119,14748481,fotoreportaze-detal-galeria#photo14748489

Reklamy