Ponizej wiadomosc jaka napisala na facebook moja kolezanka ktora tez tutaj (Nairobi) mieszka…
 
Kochani, chce Wam napisać o tym co na prawdę dzieje się w Westgate, bo w wiadomościach nie usłyszycie tego co mówią ludzie którzy stamtąd uciekli. Moim zdaniem ważne jest aby wszyscy wiedzieli, że tam nie skończyło się na 62 ofiarach i dymie unoszącym się nad Westgate. Właśnie wróciłam ze spotkania ze znajomi którzy stracili w Westgate swoich bliskich. Siostra kolegi została postrzelona ale udało jej się uciec z dwójką swoich i dwójką przypadkowo uratowanych dzieci. Była świadkiem kiedy jeden ze „ skurwysynów” zastrzelił kobietę w ciąży strzelając w jej brzuch. A jak to się zaczęło: uzbrojeni fundamentaliści weszli do Westgate, część weszła przez główne wejście a część przez garaże. Kiedy wzeszli na 2 piętro, gdzie akurat dzieci odgrywały przedstawienie, rzucili w dzieci granaty i następnie je rozstrzelali. Mamy na to świadków, rodziny znajomych i naszych znajomych. Nikt o tym nie mówi bo władze zabraniają przekazywania takich wiadomości!!!!! Kolega naszego przyjaciela uciekł z mallu rano w niedziele, mówił że widział jeszcze wiele ciał – mówił że jest tam około stu osób martwych na różnych piętrach. Tych wiadomości władze nie podadzą, bo nie chcą aby gnoje z Al Shaabab wiedzieli na ile ich tchórzowski atak się powiódł. Kolega stracił matę i dziecko w zamachu, inny nasz znajomy stracił przyjaciela który został w mallu 10 minut dłużej po ich spotkaniu. Szkoła do której chodzi córka naszych znajomych została zamknięta gdyż podczas ataku zginęło wiele dzieci i ich rodziców. Znajomy kolegi był na zewnątrz kiedy zastrzelono mu żonę i jego 1 roczne dziecko. Dziecko nie zostało przypadkowo zastrzelone – jeden z tchórzliwych skurwysynów strzelił dziecku w głowę na oczach matki. To są opowiadania ludzi których znamy a nie żadne wyimaginowane historie. 
Pisze o tym bo wiem, jak my wszyscy przyzwyczailiśmy się do tragicznych informacji podawanych w wiadomościach. 100 osób zginęło w Nigerii, 57 w Pakistanie i tak codziennie słyszymy o jakiś tragediach na świecie. Czytając o tym nigdy się na tym głębiej nie zastanawiamy, ale kiedy przydarzy się to tobie, twoim znajomym, przyjaciołom, sąsiadom, uczucie tragedii i wciekłości jest przeogromne. Ja i moi znajomi jesteśmy przybici i ogromie poruszeni tragedią tej sytuacji. W tym centrum spędzamy czas, tam chodzimy na zakupy i do kina.
Nigdy nie myślałam, że będę świadkiem takiej tragedii. Nigdy się nad tragediami innych ludzi nie zastanawiałam. Teraz nie mogę w to uwierzyć. Złość, wściekłość. Musimy o tym mówić, bo walka w „imię religii” i politycznych przekonań nie usprawiedliwia strzelaniu kobietom w ciąży w brzuchy, rzucaniem granatów w dzieci i strzelaniem niemowlakom w głowy. 
Proszę opowiedzcie o tym swoim znajomym. Niech wiedzą co oznacza fundamentalistyczny atak „w imię religii”.
I jeszcze jedna niesamowita historia – kiedy siostra kolegi została wypuszczona z centrum pokazując francuski paszport – zamachowiec wypuszczając ją i jej dzieci, powiedział jej że teraz nadszedł czas aby zacząć nawracać nasze dzieci na islam…………………………………. Powodzenia…
 
 
Pozdrawiam was wszystkie cieplo ale z wielkim bolem w klatce piersiowej I ze strachem na przyszlosc…
Reklamy